Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobní důchod

Autor Naďa
Předmět starobní důchod
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Je mi 52 let jsem v invalidní důchodě už 13 let .Před 2 lety mě snížili z II.stupně na I.stupeň. Nemůžu sehnat práci jsem středně těžký astmatik a mám po operaci páteř náhradu titanovou destičku v páteři. Stav se zhoršuje i astma a do důchodu daleko. Manžel tvrdí ,že když mě chybí roky , tak žádný důchod nedostanu a má počítáno přes 27 roků a dvě děti. Děkuji za odpověď Naďa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Naďo,

skutečně je problém, pokud nepracujete, protože Vám nejsou počítány roky do nároku na starobní důchod. Než budete mít nárok na důchod, tak určitě bude potřeba 32 odpracovaných let, které Vy asi nesplníte. Z tohoto stavu jsou dvě cesty. Buď skutečně sehnat nějaké zaměstnání a nebo si doplácet minimální důchodové pojištění. proti snížení stupně ID jste měla podat námitku a nebo zkuste požádat o ID III. stupně pro zhoršený zdravotní stav. při pobírání ID III. stupně jsou počítány roky  do důchodu jako odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji