Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobni duchod

Autor marek
Předmět starobni duchod
Dotaz

Dobry den,nekde sem cetl,ze ten kdo pobiral 20let v ceske republice plny invalidni duchod ma narok na starobni duchod z titulu teto udalosti...Hodlam se jednou navratit do ceske republiky takze se ptam jak to vlastne je..Jenom sem se jeste nekde docet ze to ma maly hacek,ze by me starobni duchod nebyl vyplacen od 65let nybrz od 70let...a asi by me nesmel byt vy placen nizzsi nez invalidni PID tenkrat  v devadesatych letech nebo ano??

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

občan, který chce získat starobní důchod musí dosáhnout důchodového věku, což je nyní téměř 63 let pro muže, a dále musí mít třicet let doby pojištění. Plný ID se započítává do doby pojištění. Pokud jste ještě před přiznáním ID třeba 10 let pracoval, tak máte splněný počet let. Pokud však nemáte potřebný počet let, zůstane Vám plný ID až do dovršení 65 let věku, a potom Vám bude ID automaticky změněn na starobní, přičemž důchod se nijak nekrátí. Starobní důchod by byl ve stejné výši, jako invalidní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na webu www.vaclavkrasa.cz.