Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobní důchod

Autor Eva Slonková
Předmět starobní důchod
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na otázku související s výpočtem starobního důchodu. Asi před 20 lety (nyní mi je 60 let) jsem upadla na městské komunikaci. V důsledku úrazu jsem dostala plný invalidní důchod a město mi doplácelo rentu ve výši rozdílu mezi invalidním důchodem a mzdou, kterou jsem dosahovala před úrazem. Zajímalo by mne, zda se do výpočtu výše starobního důchodu započítává pouze výše invalidního důchodu, a nebo výše invalidního důchodu a renta, čili celá částka, kterou jsem měsíčně pobírala.

Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slonková,

do nároku na výpočet ID se Vám započítává i výše renty.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.