Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobní důchod

Autor Jirka
Předmět starobní důchod
Dotaz Dobrý den ,Pane Krása mám dotaz ohledně tchána který je 20let v plném invalidním důchodu s příjmem 12000Kč, ma nárok na starobní důchod a kolik by byla jeho výše z výše uvedené čásky . Dále se dozvěděl od kolegy že si může stále ponechat invalidní důchod místo starobního až do PŘ.90 LET v té samé výši . Prosím o radu co je v těchto možností pravda . Dkuji Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

invalidní důchod je po dovršení 65 let věku příjemce automaticky změněn na starobní důchod. Pokud Váš tchán, při pobírání ID pracoval, bylo by pro něj výhodnější nechat si vyměřit starobní důchod, protože by mohl být trochu vyšší. Jinak je to tak, že vždy je zachován důchod, který je pro příjemce výhodnější. To znamená, že i změna z ID na starobní důchod, nemůže znamenat nižší důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.