Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobní důchod

Autor Malá
Předmět starobní důchod
Dotaz Dobrý den ,Pane Krása mám dotaz ohledně mého tatínka ,který pobírá 10let plný invalidní důchod a za rok by mu měl vzniknout nárok na starobní důchod ,slyšela jsem že si může ponechat plný invalidní důchod je to možné

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

je to tak, že Váš otec nemusí požádat o starobní důchod a ponechat si ID. Ten však po dovršení 65 let zaniká a automaticky se mění na starobní. Přesto bych doporučoval, aby si Váš otec, pokud pracoval v posledních letech, požádal o starobní důchod. Mohl by být vyšší. Praxe je taková, že vždy je přiznáván vyšší důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.