Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobni a invalidni penze

Autor milan
Předmět starobni a invalidni penze
Dotaz

Hezky den,

Je potreba 20let plne invalidity na priznani starobniho duchodu,a nebo je uz dneska po reformach potreba 30let?Zaroven sem minuly tyden zavadil o nejaky clanek v pravnicke poradne,kde bylo naznacovano,ze ten kdo pobiral z duvodu postizeni PID 20let a vice,ze mu ho nemuzou jen tak sebrat,ze prej na to existuje nebo existoval naky predpis ci zakon..

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

především není pravda, že nemůže být odebrán ID III. stupně. Vždy záleží na posouzení posudkového lékaře. Pouze u invalidity z mládí by asi mohl vzniknout soudní spor při odebrání ID. O starobní důchod lze žádat až po dovršení věku, kdy je možné přiznat starobní důchod. Pokud by příjemce ID neměl při dovršení věku na starobní důchod potřebnou dobu pojištění, ta je dnes 30 let, je nejlepší počkat do věku 65 let, kdy se invalidní důchod mění automicky na starobní.

Budu rás pokud se podíváte na reklamy na mém webu.

S pozdravem Václav Krása