Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

staorbní důchod po ČID

Autor František
Předmět staorbní důchod po ČID
Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to bude se starobním důchodem pokud budu 9 let před nárokem  jen na částečném invalidním důchodu a nebudu pracovat. Slyšel jsem že na starobní  důchod nebudu mít nárok. Je to pravda ? a v tomto případě zůstane mi do smtrti důchod částečný , nebo mi bude odebrán.? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

starobní důchod se nyní vypočítává s celoživotní pracovní aktivity. Není tudíž pravda, že by Vám zůstal částečný invalidní důchod i v období kdy máte nárok na starobní důchod. Pouze je pravděpodobné, že starobní důchod Vám bude snížen o období, kdy jste nepobíral žádné finanční prostředky z pracovní aktivity. Tato věc se může významně odrazit ve výši důchodu, proto bych doporučoval najít si alespoň nějaké zaměstnání tak, abyste měl pravidelný příjem.

S pozdravem.

Václav Krása