Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Srážky z plného invalidního důchodu.

Autor Marian Blaho
Předmět Srážky z plného invalidního důchodu.
Dotaz Dobrý den. Prosím o radu. ČSSZ mi již třetí měsíc sráží z důchodu 10 973 Kč částku částku 5 367 Kč. Tak že mi zbývá pouze 5 606 Kč. V lednu 2012 jsem žádal o opravu důchodu a bylo mi sděleno, že mi bude opraveno vyplácení částky , ale projeví se to až v měsíci březnu. V březnu jsem znova dostal výplatu důchodu v uvedené výši 5 606 Kč. Znovu jsem urgoval výplatu na důchodovém odd. v Karviné. Dosud se mi nikdo neozval. Je tato nízká vyplacená částka zákonná? Když jsem si vyhledal nejnižší částku která může zůstat po srážkách činila tato výši 8 762 Kč. Z výše 5 606 Kč není možné vyjít a platit náklady na živobytí. Kam se mám obrátit s vyřešením, když ČSSZ nereaguje na mé urgence. Děkuji za radu. Marian

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Blaho,

doporučuji Vám obrátit se přímo na toto jméno.

JUDr. Eliška Volfová vrchní ředitelka úsek provádění důchodového pojištění

Adresa je ČSSZ, Křížová 25, 225 08 Praha 5. Můžete napsat, že jste se mnou celou věc konzoltoval.

S pozdravem Václav Krása