Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Správní žaloba

Autor Radka Šašková
Předmět Správní žaloba
Dotaz Dobrý den, pane Krása mám k Vám dotaz ohledně správní žaloby. V roce 2016 mi byl odebrán invalidní důchod 1. stupně. Podala jsem námitku, kde jsem opět neuspěla.Letos jsem opět žádala , ale opět bez úspěch ani na odvolání.Pan doktor mi řekl, že jsem opravdu nemocná, nemocí mám více,ale bohužel Mám si prý zažádat o OZZ.Chci pro to podat žalobu.Slyšela jsem, že je to bezplatné je to pravda? I když bych soud prohrála? Děkuji moc za Vaši odpověď. S pozdravem Šašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šašková,

správní žalobu musíte podat do 60 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky. Správní žaloba se podává ke Krajskému soudu, neplatí se žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. Pokud byste měla vlastního advokáta, tak byste ho platit musela, ale u správní žaloby advokáta mít nemusíte. Správní soud posuzuje, zda nedošlo k pochybení z hlediska správního řízení. Vy byste měla především uvést, že správní orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu a v tom vidíte porušení správního řádu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji