Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

správní žaloba

Autor Bohuslav Pikl
Předmět správní žaloba
Dotaz

Dobrý den

Vážený pane Krása

ve Vaší poradně jsem našel vzor správní žaloby proti rozhodhutí ČSSZ o zrušení rozhodnutí o snížení stupně invalidity s 3 na 2 stupenˇ.Ve vzorové zprávě se na konci uvádí že soud ruší rozhodnutí ČSSZ a ukládá ČSSZ znovu rozhodnout o žádosti žalobce.

Můj dotaz : v případě že soud rozhodne v můj prospěch to znamená že ČSSZ bude opět můj zdravotní stav posuzovat,anebo to znamená že musí mým námitkám vyhovět a vrátit stupeň invalidity zpět na 3.stupeň .

Dále se chci zeptat zda v případě zamítnutí mé žaloby budu hradit soudní nebo jakékoliv jiné poplatky ?

Děkuji za odpověd  Pikl Bohuslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pikle,

u správní žaloby se neplatí žádné poplatky, tudíž i při prohraném sporu nebudete platit nic. Pokud správní soud rozhodne ve prospěch klienta, znamená to, že ČSSZ by měla provést nové hodnocení a měla by přihlédnout ke stanovisku správního soudu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.