Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Správní žaloba - Nová žádost

Autor Galocz
Předmět Správní žaloba - Nová žádost
Dotaz

Dobrý den pane doktore. Chtěl jsem se zeptat na jednu věc. Při podání námitky na krajsou LPK jsem neuspěl."Poučení: Proti tomuto rozhodnutí se řádné opravné prostředky v řízení správním nepřipouštějí. " Toto mi napsali. Teď je jediná možnost správní žaloba - není tam lhůta?Snížení stupně z III. stupně mám od srpna 2015. Druhá a možná souběžná možnost je, podat znovu žádost o přiznání vyššího a to v mém přípdě II. stupně invalidity? Nebude to v rozporu - protiřečení si s tou žalobou ? Vše samozřejmě s dalšími vyšetřeními a vyjádřeními odborných lékařů? Předem moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

 

Galocz Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Galoczi,

nejsem žádný doktor. Obě věci najednou nelze udělat. Buď podáte správní žalobu ke Krajskému soudu a nebo si podáte novou žádost. Přesto bych Vám doporučil spíše správní žalobu. Pokud byste uspěl, tak by Vám byl důchod vyplácen od data podání žaloby. Lhůta na podání žaloby je dva měsíce. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a není třeba advokát.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji