Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Správní žaloba - doklady

Autor Libuše
Předmět Správní žaloba - doklady
Dotaz

Dobrý den, všimla jsem si, že při podání žaloby ve vašem vzoru uvádíte jako důkaz lékařské zprávy. Léčím se u pěti odborníků, zpráv je dost a jsou ve složce u OL. Je nutné všechny zprávy ofotit a doložit? Dokládá se i posudek a rozhodnutí při zamítnutí ID a zamítnuté námitce? Bude to vůbec někdo číst? Pokud jsem k posouzení námitky zvána nelogicky až 100 km od bydliště, nám nárok na proplacení cesty autem? Prohlídky LPK sama nedělá, byla bych "pouze" seznámená s výsledkem, na to nemám finance. Děkuji za potřebné informace.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Libuše,

doporučuji Vám, abyste raději okopíropvala všechny lékařské zprávy, i když teoreticky by stačila lékařská zpráva o hlavní nemoci, která se týká ID. Zda to bude někdo číst Vám nedokážu odpovědět. Cesta Vám proplacena nebude, protože není Vaší povinností se jednání účastnit. Zákon Vám to neukládá, pouze Vám to umožňuje. Přesto bych Vám doporučil, abyste se jednání účastnila.

S pozdravem Václav Krása