Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

spravni soud

Autor karel
Předmět spravni soud
Dotaz

Dobry vecer!!Pane Krasa,opravdu je to tak  jak uvadite?,ze kdyz clovek poda spravni zalobu proti odejmuti ID3stupne,a spravni urad/soud u da za pravdu tak ma duchod zpatky???!!!

No ja tedy nevim ale jeste sem neslysel,zeby soud neco CSSZ mohl naridit,pouze ji CSSZ

da podnet k novemu rozhodnuti....No a CSSZ zase muze rozhodnout stejne

Mylim se? Ja myslim ze asi ne,sleduji ojedinele pripady,ze uz to tito jedinci-pacienti maji vickrat asi 5krat na spravni zalobe...Rad bych se mylil...SSpravni soud muze donutit Cssz s priznani plneho ID???

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

nikdy jsem nenapsal, že správní soud může nařídit přiznání ID. To samozřejmě pravda není. Je to tak, že když žalobce uspěje u správního soudu, tak soud vrátí věc zpět k ČSSZ. Ta však zpravidla se musí řídit názorem správního soudu a většinou ID přizná. Tudíž proto vtšina úspěšných žalob vede také k rozhodnutí o přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.