Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

správní řízení-nepřiznání inv. důchodu

Autor Jiří Janeš
Předmět správní řízení-nepřiznání inv. důchodu
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, po nezaviněném pracovním úrazu v r.1985 a následně nepovedené operaci palce pravé nohy v r. 1988, se postupem času propadly klenby nohou, vznikla artróza pravé nohy-následně poškozené koleno, záněty šlach(dysfunkce pravé nohy) a následně těžká statodynamická porucha páteře(infuze, injekce, Brufen, klid).Po roční pracovní neschopnosti bez vyléčení 2012 přiznáno 30 % MPPS na nohu (XV,B,12b)bez hodnocení poškozené páteře-nebyla uvedena. Od 2012-2014 další dva roky pracovní neschopnosti bez vyléčení, přiznáno 30 % MPPS na páteř (XIII,E, 1b), avšak nic na nohu, navíc se jedná dle odborných lékařů o těžké postižení páteře, ne lehké(1b).Po odvolání se a poukázání na rozdílné hodnocení obou problémů (byl jsem 3 x omluven ze zdravotních důvodů) - bez mojí přítomnosti přiznali - změnili na 30 % = MPPS, ale pouze na nohu (XV, B, 12b), na páteř opět nic. Přitom dle doložených lékařských zpráv trvá a zhoršuje se stav jak nohy, tak i páteře. Proto jsem zaslal správní žalobu ke Krajskému soudu v Č.Budějovicích. Na 18.5.2015 jsem byl pozván před posudkovou komisi, kam jsem opět ze zdravotních důvodů nemohl-byl jsem omluven,jsem na infuzích. Dnes jsem obdržel rozhodnutí pro soud , zhodnocení posudkové komise Ministerstva práce a soc. věcí ČR- pouze 30 % MPPS na nohu(XV, B, 12b) a na páteř opět nic. Stále do 30 %, aby nemuseli nic platit. Za posledních 5 roků jsem 3 roky promarodil a zbytek byl veden na Úřadu práce. Bez Brufenu, infuzí a injekcí se neobejdu. Musím být v klidu s minimem pohybu - i tak mám stálé otoky nártu, šlach a pouzder, kolene, občas nevstanu z postele-bederní páteř. To vše je rovněž uvedeno v zaslaných lékařských zprávách. Vyčerpal jsem už všechny možnosti? Co mi radíte? Děkuje Jiří Janeš, Strakonice MOB 606264075

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Janeši,

máte možnost ještě podat kasační stížnost, ale tam už Vás musí zastupovat advokát a pokud neuspějete, bude platit sopudní výlohy. Ještě je možné poslat dovolání (žádost o rozklad) k ministryni práce a sociálních věcí M. Marksové. K takové věci se vyjadřuje rozkladová komise a rozhoduje paní ministryně. Je škoda, že jste nebyl přítomen na posudkové komisi, protože takto vycházeli při posuzování pouze z lékařské zprávy. Jiná možnost právního jednání asi není. Možná by bylo dobré počkat půl roku či rok a zkusit požádat o ID znovu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji