Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

sprava

Autor Kličníková
Předmět sprava
Dotaz Dobry den!Prosim o radu mam narok na preukaz ZTP?Osteogenesisimperfecta tarda caste zlomeniny, momentalne po Tep kolena a CKP ramena,stale chodim o berli nezvladam dlhsiu chodzu,rameno-trva tazke omezenie hybnosti pletenca LHK.Mam priznany inv.dochodok 1stupna,ziadost o plny invalidny dochodok mi bola zamietnuta.Vyse roka som v pracovnej neschopnosti,ktora mi tento mesiac konci.Mam 43 rokov.Myslite ze mozem este raz podat ziadost o ID a kartu ZTP?S pozdravom Klicnikova.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klíčníková,

domnívám se, že ve Vašem případě byste měla mít nárok na průkaz OZP.

Pokud jde o invalidní důchod, tak si nejsem jistý, zda tato diagnóza umožňuje přiznání plného ID. Pokud je Vaše zdravotní postižení závažné, tak můžete zkusit znovu požádat o navýšení stupně ID.

S pozdravem Václav Krása