Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Spor o přiznání inval.důchodu.

Autor Olga Malá
Předmět Spor o přiznání inval.důchodu.
Dotaz Dobrý den,šest let jsem pobírala část.inv.důchod,po změně jsem byla automaticky převedena do I.st.Když jsem byla předvolána před posudkovou komisi ke kontrole tak mi všechno zamítli.Můj zdravotní stav se stále zhoršuje,ale neuspěla jsem ani u námitkové komise,proto jsem podala žalobu k soudu.Po 5.měsících mi přišla pozvánka od posudkové komise MPSV,kde se komise MPSV má znovu zabývat mým zdravotním stavem pro účely přezkumného řízení soudního na základě požadavku soudu.Mohli by jste mi vysvětlit zda je tento postup správný,neboť jsem se domnívala,že o tomto bude rozhodovat soud,případně na základě posudku soudních znalců.Nerozumím tomu,proč mám znovu jít ke komisi MPSV,která mi již všechno zamítla.Mám obavy zda postup nebude stejný. Děkuji Malá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

u přezkumného řízení musí být nové posouzení. To jinak nejde.

S pozdravem Václav Krása