Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

soudní přezkum bez podání námitky

Autor Šírová Libuše
Předmět soudní přezkum bez podání námitky
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

žádala jsem o ID a přišlo mě rozhodnutí o tom, že mi nebyl uznán.Bohužel se mi  nepodařilo dodržet termín 30 dnů pro námitku, ale i tak si myslím, že by ji ČSSZ stejně zamítlo, vždyť by popřelo správnost svého vlastního rozhodnutí.  Je možné nechat toto rozhodnutí rovnou soudně přezkoumat, aniž bych nejdříve podala námitku na ČSSZ, co myslíte?Děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šírová,

vzhledem k tomu, že jste nevyužila řádný opravný prostředek, tak se nemůžete obrátit přímo na soud. Doporučuji Vám podat novou žádost o ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.