Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Soud

Autor Květa
Předmět Soud
Dotaz

Dobrý den,dnes mi přišlo vyjádření od soudu,na které jsem nebyla přizvaná,že žaloba proti Čssz se odmítá.Když jsem podala žalobu,tak po mě soud chtěl nové zdravotní posudky,které jsem poslala,stejně to zamítli.Můžu podat kasační stížnost,ale na advokáta  nemám peníze.Tak se chci zeptat,za jak dlouho můžu znova požádat o ID a musím-li být v pracovní neschopnosti nějakou dobu,nebo můžu zažádat i při práci.Teď jsem sice na prac.úřadě,protože při odebrání ID se za tak malý výdělek v chráněné dílně nedá žít.Dnes jsem byla na pohovoru,kde nabízeli práci i pro ID a nestačila jsem se divit.Práce na 3směny, 8hodin,15minut před prací být na pracovišti a moje pozice by byla stát4hodiny u linky a pak 1/2 hodinová přestávka.To mi hlava nebere.Jiná pro mě vhodnější práce není.A ještě přes1hod.dojíždět.Děkuji za odpověď´.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

myslím, že s podáním nové žádosti nemusíte nijak zvlášť otálet. Přesto by bylo dobré, kdybyste byla nějakou dobu v PN a po té podala žádost o ID. Požádat o ID bez dlouhodobějších zdravotních problémů je trošku problém. Nerozumím tomu, proč Vás soud nepozval k jednání. Je možné podat stížnost na postup sopudu, a to k předsedovi krajského soudu.

S pozdravem Václav Krása