Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

soud

Autor Renata
Předmět soud
Dotaz

Vážený pane Kráso,

prosím, chtěla bych se Vás zeptat ohledně správní žaloby,neboť jsem u námitky neuspěla a rozhodnutí změny z PID na ČID I.st. lékařka potvrdila. Já s rozhodnutím nesouhlasím a proto nyní nevím jestli mám k sepsané správní žalobě poslat i všechny lékařské zprávy,které už jsem dala posudkové komisi ,nebo mojí složku se všemi lékařskými podklady předá posudková komise? Kdyby jsem lékařské zrávy musela sehnat sama, musí soud dostat originály nebo stačí kopie? A poslední dotaz ke kterému soudu mám podat správní žalobu, když mám trvalé bydliště na Praze 4-Chodově?

Předem Vám děkuji za odpověď .  Renata

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

správní žaloba se podává ke krajskému soudu, v Praze se jedná o městský soud. Soud by měl asi dostat originály dokladů, ale měl by si je okopírovat a originály Vám vrátit.

S pozdravem Václav Krásda