Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

socialni pojisteni

Autor Mirka Kourilova
Předmět socialni pojisteni
Dotaz Dobry den chtela bych vas poprosit o radu v Zari 2010 jsem zacla marodit v Dubnu 2011 me byl LPK priznan invalidni duchod 3.stupne ale od CSSZ me pro neodpracovani patricnych let duchod byl zamitnut k dnesnimu dni to jsou priblizne 3 roky chci se prosim zeptat do kdy mam zpetne pojisteni doplati jestli pouze do doby pred vznikem pracovni neschopnosti ktera trva do dnes nebo budu muset doplatit i tuto dobu? Dekuji moc za vasi odpoved Kourilova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kouřilová,

domnívám se, že stačí doplatit sociální pojištění do doby začátku pracovní neschopnosti. Doba v pracovní neschopnosti je započítávána do odpracovaných let. přesto doporučuji konzultovat tuto věc s OSSZ. Nejsem si jist, zda je možné zaplatit zpětně 3 roky. proto nic neplaťte bez konzultace.

S pozdravem Václav Krása