Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

socialni azdravotni pojisteni

Autor pavla
Předmět socialni azdravotni pojisteni
Dotaz

dobry den mam dotaz je mi 50let apobiram invalidni duchod 1stupne a chtela by vedet kdo za mne plati socialni a zdravotni pojisteni nauradu prace nejsem evidovana  predem dekuji pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palo,

při pobírání ID I. stupně za Vás platí zdravotní pojištění stát, ale nejste sociálně pojištěná. To znamená, že Vám není počítána doba do nároku na starobní důchod. Doporučuji Vám přihlásit se na ÚP, aby Vám byl počítán alespoň jeden rok. Řešit situaci můžete tím, že budete platit minimální sociální pojištění.

S pozdravem Václav Krása