Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sociální a Zdravotní pojištění

Autor Václav
Předmět Sociální a Zdravotní pojištění
Dotaz

Dobrý den p. Krása každý mi tvrdí něco jiného tak se obracím na vás mám 1. stupen.ID jsem bez práce kdo platí sociální a zdravotní tvrdí my že stát to platí až od 3. stupně moc moc děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

při pobírání ID I. stupně za Vás platí zdravotní pojištění stát. Je však nutné, abyste byla v evidenci ÚP, aby Vám byly počítány roky do nároku na starobní důchod. Jen Vás upozorňuji, že pokud jste mladší 55 let je Vám do nároku na starobní důchod počítán pouze jeden rok, jinak jsou počítány 3 roky.

S pozdravem Václav Krása