Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snizeni vyplaty CID

Autor eva
Předmět snizeni vyplaty CID
Dotaz

Dobry den pane Krasa v roce 2009 jsem byla CID prvni stupen a pobirala jsem castku 6661kc .V roce 2011 me byl odejmut. K vzhledem k memu zhorseni zdravotniho me opet uznali pres namitku ze jsem CID ale me vypocitali 5080kc .Prisla jsem o castku 1581kc.Jak je to mozne? Dekuji za odpoved .

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

ČSSZ nepochybila. je to tak, že v roce 2009 ještě nebyly tři stupně ID a ČID činil prakticky polovinu PID. Tím, že Vám byl důchod odejmut a nově přiznán v I. stupni, tak máte jakoby 1/3 možné výše ID. Ono to tak úplně přesně není, ale ten výpočet je pravděpodobně správný. Kdyby Vám byl opět přiznán ID II. stupně, tak byste brala více nežli oněch 6661,- korun. Věřím, že je to srozumitelné.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.