Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snizeni stupne invalidity z III. Na nulu

Autor Blanka Mysickova
Předmět Snizeni stupne invalidity z III. Na nulu
Dotaz Dobry den, vcera mi.prislo rozhodnuti o prezkoumani zdravotniho stavu. Posudkovy lekar mi odebral 3 stupen a jeho rozhodnuti zni tak, ze me postizeni neodpovida zadnemu stupni invalidity. Je to s podivem, protoze zdravotni stav se od minuleho prezkumu nijak nezmenil.Pracuji na chranenem pracovnim miste na uvazek 0.2. Bez ID tam pry nemohu zustat...Resim tedy ze dne na den co dal, Existuje nejaka ochranna doba, po kterou mohu v zamestnani v chranene dilne zustat?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Myšičková,

především musíte nyní postupovat podle spráního řádu. Do 30 dnů musíte podat námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ, ale adresujete jí na ČSSZ, Křížova 25., 155 00 Praha 5. Musíte uvést, že nedošlo ke změně Vašeho zdravotního stavu a tudíž podáváte námitku proti odebrání ID. Dále byste měla mít v rozhodnutí uvedený procentní rozsah ztráty pracovních schopností. Pokud je procento vyšší než 20 %, jste osobou zdravotně znevýhodněnou a můžete nadále pracovat na chráněném pracovním místě, protože Váš zaměstnavatel může na Vás požádat o příspěvek, i když nižžší než když pracovník pobírá ID. Takže se braňte, pokud by Vás chtěl zaměstnavatel hned propustit. Jako třetí Věc Vám doporučuji podat snížnost na posudkového doktora, který rozhodl o odebrání ID. Stížnost adresujte na ředitele posudkové služby MUDr. Miroslava Bosáka, ČSSZ, Křížová 25., 155 00 Praha 5. Můžete uvést, že jsem Vám to doporučil.


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.