Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení stupně invalidity PK MPSV

Autor Radek
Předmět Snížení stupně invalidity PK MPSV
Dotaz Dobrý den, ČSSZ v rámci řízení o námitkách nechala vypracovat nový posudek o invaliditě lékařem ČSSZ, podle kterého byl celkově pokles schopnosti soustavné výdělečné činnosti stanoven na 55%, což odpovídá invaliditě II. stupně. Po podané žalobě, kdy byla požadována invalidita III. stupně, nechal krajský soud v rámci dokazování znovu posoudit zdravotní stav a schopnost soustavné výdělečné činnosti posudkovou komisí MPSV ČR, která stanovila celkově pokles schopnosti soustavné výdělečné činnosti na 25%, což znamená, že nejsem invalidní vůbec. Které posouzení ponechá soud jako platné? Bude mně ponechána invalidita II. stupně podle původního posudku ČSSZ nebo mně bude invalidní důchod odebrán v souladu s posudkem PK MPSV? Pokud mně bude invalidní důchod odebrán podle posudku PK MPSV, je takový postup soud v souladu se zákonem?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

domnívám se, že soud by měl ponechat ID II. stupně, protože soud by neměl zhoršit Vaší situace. Je však zvláštní, že revizní posudek je o tolik horší. Možná by bylo dobré požádat soud o další posudek, a to komisielní, za účasti více expertů.

S pozdravem Václav Krása.

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.