Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení stupně invalidity

Autor Kamila
Předmět Snížení stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den, jsem v ID III. stupně pro endogenní deprese s psychotickými prvky. V červnu budu mít přezkoumání zdravotního stavu posudk. komisí. Můj zdravotní stav se nezlepšil. Chtěla jsem se zeptat, jestli v případě snížení stupně invalidity budu pobírat částku ID III. stupně ještě rok, nebo mi důchod bude snížen okamžitě?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kamilo,

pokud Vám byl ID vyměřen před 1.1. 2010, tak při případném snížení ID na II. nebo I. stupeň budete pobírat ještě rok současnou výši ID.

S pozdravem Václav Krása