Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení stupně invalidity

Autor Stepova PAvla
Předmět snížení stupně invalidity
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Jsem v invalidním důchodu III..stupně. Nyní jsem vystudovala medicínu a ráda bych pracovala jako lékařka. Lze požádat o změnu invalidity na II. stupeň? Děkuji Pavla Stepova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štěpová,

teoreticky to samozřejmě je možné, abyste požádala o nižší stupeň ID, ale pokud je Vaše zdravotní postižení takového rozsahu, že máte nárok na III. stupeň ID, tak žádný posudkový lékař neuděla, že Vám přizná nižší stupeň. Pokud máte ID pro invaliditu z mládí, nebo přiznaný ID pro trvalou invaliditu bez stanovení kontroly, tak je nesmysl se důchodu zbavovat, protože můžete pracovat bez omezení. Pouze musíte mít upravené prostředí. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.