Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení stupně ID z 3st. na 2.stupeň

Autor Radostová
Předmět snížení stupně ID z 3st. na 2.stupeň
Dotaz Dobrý den p.Kráso,měla jsem několik let opakovaně 3 st.ID,nyní si mě pozvali k přešetření a lékařka usoudila,že mám remisi 4 rok a že nyní jsem schopná,že se mi nemoc zastavila.Bude to 18 rok,co mám diagnosu lupus s postižením ledvin,vaskulitidu,aj....paní doktorkami při šetření řekla,že se radila s někým v HB a ta že prý tomu rozumí(cituji) a že navrhla 1-2st.ID.Navrhla mi tedy 2st.Vůbec nevím co mám dělat.Námitky v podobě 3 vět nebrala vůbec v potaz,u svého stavu nevím jak mi bude ráno,nemohu cestovat pravidelně do zaměstnání a ikdyby max.2dny v týdnu,nevydržím někde 4 hodiny stát....stačí mi nyní 3 dny stresu a nepřeji nikomu takový stav. Volala jsem si na sociálku,paní mi řekla,že mi nezaručí při podání námitky,aby vzali důchod úplně.Jsem ze všeho tak zklamaná,že dokáže posudkový lékař posoudit stav od druhého člověka,který mě ani neviděl(ale rozumí tomu).Proč posudkový ékaž nezavolá mému lékaři,který má tel.uvedený v lék.zprávě,kterou jsem doložila.Zná mě 18 let. Nevím co mám dělat.Představa že půjdu do zaměstnání vím,že se mi nemoc opět rozjede.Co mám dělat?Můžete posoudit nějak můj dopis?zda si něco myslím špatně?Cítím se ponížná.Paní doktorka se mnou celou dobu mluvila arogantně,nevrle,stačila jsem jí říct 3 věty.Opět mi vysvětlovala to že jsme v remisi.Ale autoimunita se přece chová každý den jinak.Děkuji Vám.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radostová,

je nutné, abyste podala námitku proti rozhodnutí o snížení ID na II. stupeň. Námitka se adresuje na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Musíte jí však poslat prostřednictvím OSSZ, které vydalo rozhodnutí. Do námitky stačí napsat, že podáváte námitku, jednací číslo, a to proto, že že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Námitku musíte podat do 30 dnů. Nejlépe je k námitce přidat kopii rozhodnutí. Dále Vás upozorňuji, že jako příjemce ID II. stupně jste zdravotně pojištěna, ale nejste sociálně pojištěna. To znamená, že byste se měla okamžitě přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Tím Vám bude počítána doba evidence pro účely starobního důchodu. Pokud Vám však není 55 let, tak Vám bude počítán pouze jeden rok evidence na ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji