Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení st. invalidity

Autor I.Svobodová
Předmět snížení st. invalidity
Dotaz

Dobrý den pane  Kráso.

V r. 2015 jsem prodelala cmp mozkového kmene. Byl mi přiznán 3.st.inval.Muj stav se nijal nezlepšil,spíše naopak.I když  každý den poctivě cvičím,2xročně absolvuji  3týdny  úst.. rehabilitace, chodím na, botox na spazmy, dochází k zatuhnutí  končetin.,Pan primář neurolog uvedl ve zprávě,že mohu cestovat pouze v doprovodu,mam  porušenou motoriku l. i pr. ruky, chodím o holi , a že nejsem schopna soustavného prac. zařazení,posudkový lékař rozhodl o snížení inv. z 3. st. na 2. z dúvodu, že jsem pracovala celý život jako účetní. Jsem z toho zdrcena,protože jsem za prací dojížděla, což v současnosti nemohu.Myslíte, že mam šanci uspět při odvolání,?Děkuji  za odpověd i radu.,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

musíte postupovat podle správního řádu. Do 30 dnů musíte podat námitku, která se podává prostřednictvím Vaši OSSZ, která rozhodla o snížení stupně ID, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

Uveďte především, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu a proto podáváte námitku. K námitce dejte kopii rozhodnutí o snížení stupně ID a pokud máte lékařské zprávy. Musím ještě upozornit, že podání námitky nemá odkladný účinek, tudíž ID Vám bude zatím sníženo. Proto bych Vám doporučoval přihlásit se na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám byla doba evidence počítána jako náhradní doba pro účely důchodového pojištění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji