Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení pracovní schopnosti

Autor Léňa
Předmět Snížení pracovní schopnosti
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informace,které se týkají interspinózního spaceru.Více než rok mě neustále bolela záda,nemohla jsem chodit ani dlouho stát a bolest mi vystřelovala do celé pravé nohy.Nezabíraly mi obstřiky,infuze ani rehabilitace. Byl mi voperován interspinozni spacer do bederní páteře mezi obratle L4/5. Konečná diagnóza při propuštění z nemocnice zní OCHD L4/L5 c irrit.radiculopathia L5 M 51.1
Měsíc po operaci opět bolesti. Absolvovala jsem 3x rehabilitace,po kterých se bolesti zhoršily a musela jsem nastoupit infuzni léčbu. Po infuzich opět rehabilitace. Bolesti jsou nyní sice menší,ale stále přetrvávají.Kontrolní CT vyšetření neprokázalo žádné zásadní změny.Jsem na Úřadu práce,kde po mně chtějí potvrzení o snížené pracovní schopnosti.
 Chtěla bych vědět,jestli mám mít nějaká zdravotní omezení a jestli mám nárok na invalidní důchod.
Děkuji za Váš čas a odpověď. Léňa

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Léňo,

na takovou otázku nedokážu odpovědět. Doporučuji Vám, pokud máte zdravotní problémy, požádat o ID. Tím vyřešíte i problém, zda jste osobou zdravotně znevýhodněnou osobou, což po Vás žádá úřad práce.

S pozdravem Václav Krása