Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snizeni PID na duchod 2 skusiny

Autor Jaroslav Buřval
Předmět snizeni PID na duchod 2 skusiny
Dotaz

Dobry den mel bych tri dotazy

 13.10 2010 mi byl priznan PID .letos 13.12 2011 mi byl zmenen na C ID 2 stupne .Pobiral jsem 14.068kč

1. rad bych vedel jestly mam narok na vyplatu 13-cti duchodu po te co mi byl zmenen. z 3 na 2 skupinu

2. kolik penez dostanu po zmene skupiny duchodu  z 3 na 2 stupen.( na iternetu jsem vyčetl ze by mi měl byt snizen o 1/3  to znamena ze bych mel pobirat nejakych 9.300 je to pravda?)

3. co mam delat pokud se mi nepodaři sehnat nejakou praci .

Děkuji za odpoved .

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buřvale,

protože Vám byl ID přiznán až po 1. 1. 2010, tedy v době, kdy již platila změna hodnocení invalidity, nemáte nárok na 13 výplat ID v plné výši. Pravděpodobně Vám bude důchod snížen tak jak uvádíte. Pokud se Vám nepodaří sehnat práci, tak jí budete muset stále hledat, jinak budete chodit na veřejně prospěšné práce.

S pozdravem Václav Krása