Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení PID 3.stupně na ČID 2.stupně

Autor Taťána Kernerová
Předmět snížení PID 3.stupně na ČID 2.stupně
Dotaz Dobrý den, chci se odvolat. Byla jsem u posudkové komise, kde mi řekli, že rakovina je už v pořádku,no nevím, jezdím každé 3 měsíce na kontroly. V roce 2009 mi diagnostikovali karcinom levého prsu TG3, T3N1MO, kl.st.III.a,dg. Prý je to na 10%. V roce 2003, první operace bederní páteř pro hernii disku L5-S1, v r.2007 reoperace s tím, že mi porušili zdravou nohu a do týdne jsem musela být opět operována. Stav se nelepší, měním léky na bolest a křeče, které částečně zmírní mé potíže, ale ne na dlouho. Chtěla bych poradit, zda je nějaký formulář, nebo návod se sepsáním odvolání. Děkuji za odpověď T. Kernerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kernerová,

při nesouhlasu s rozhodnutím o snížení ID se podává námitka, a to prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Námitku musíte podat do 30 dní od doručení rozhodnutí, námitka nemá odkladný účinek. Žádný formulář na námitku není. Stačí napsat, že podáváte  námitku  proti rozhodnutí číslo, ze dne. Odůvodnění napište tak jak jste mi to popsala do dotazu.

S pozdravem Václav Krása