Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snizeni invalidniho duchodu z tretiho na prvni stupen

Autor petr pazderka
Předmět snizeni invalidniho duchodu z tretiho na prvni stupen
Dotaz

Dobry den mam dotaz ohledne snizeneho stupne invalidity.

Pred trmi lety jsem dostal do leveho predlokti vinou nemocnice infekci z kanyly,infekce se mi rozlezla do celeho predlokti.Predlokti mam jiz po osmi operacich s naslednymi drenazemi a omezenou hybnosti prstu.Na zaklade toho mi byl priznan invalidni duchod tretiho stupne ponevadz stav neni stabylizovan.

zhruba pred rokem se mi infekce dostala i do druhe ruky a,druhe predlokti je jiz taky nekolikrat operovano a leceni stale trva.

Pri prehodnoceni duchodu v cervnu tohoto roku,posudkova lekarka vubec nevzala v potaz problemy druhe ruky a trvale nasledky obou ruk,

V posudku se pise ze stav byl zlepsen ze 70procent ivalidyty na 35procent invalidity.,a v posudku nejsou vubec zaznamenany zpravy od druhe koncetiny,ale pouze od te prvni.Muj stav se vubec nezlepsil ale naopak hodne zhorsil a stav ani v soucasne dobe neni stabilizovan,,Kdyz jsem zkousel pred tremi mesici jestli budu moct do budoucna pracovat tak mi ruce otekli a byl sem nasledne operován.

Proto potrebuji radu jak mam podat namitku nebo odvolani,kdyz mi jeste neprislo rozhodnuti z prahy od ČSSZ,Mam cekat na rozhodnuti nebo mohu zaslat primo na ČSSZnamitku nebo stiznost proti rozhodnuti posudkove lekarky.

Veskere propousteci zpravy a zpravy o lecbe a o trvalych nasledcich mam k dispozici,i z pravu z chyrurgie ze nemohu vykonavat  zadnou praci kde budou zatezovany horni obe koncetiny.A sam obvodni lekar mi rekl ze mne do zadne prace stemito rukama nepusti.

Prosim o vasi radu

Dekuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

bez rozhodnutí nemůžete podat námitku. Doporučuji Vám, abyste navštívil OSSZ a urgoval zaslání rozhodnutí. Pokud budou dále otálet, doporučuji podat stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása