Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení invalidního důchodu

Autor Magdalena Beranová
Předmět Snížení invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den p.Krása,mám dotaz jestli je možné snížit invalidní důchod z 3.stupně na 1.stupeň?Byla jsem dvakrát léčena na rakovinu a letos na kontrole mi byl důchod snížen.Bylo mi to odůvodněno tím,že jsem zdravá a pod kontrolou,ale já každé tři měsíce jezdím na kontroly na hematologii a onkologii.Děkuji a přeji hezký den Magdalena Beranová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Beranová,

pokud je Váš zdravotní stav stabilizovaný a nemáte žádný zdravotní problém, tak opravdu je možné snížit ID z III. stupně na I. a právě u Vaše onemocnění se takl často děje, pokud je osoba stabilizovaná. Můžete proti tomu podat námitku a po té správní žalobu, ale domnívám se, že ve Vašem případě nemáte příliš naději na úspěch.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.