Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení invalidního důchodu

Autor Livie
Předmět Snížení invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

Prosím o odpoved.

Mám invalidní důchod 3 do 14.9. Příští týden jdu na kontrolu k posudkovému lékaři.

Očekávám snížení invalidního důchodu. Od kdy mi bude invalidní důchod snížen?? Dostanu ještě za celé září částku za důchod 3?????

Kolik je ze 3 stupně 1 nebo 2stupen????

Moc děkuji za odpověd

Liv.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Livie,

¨snížení důchodu záleží na tom, kdy Vám byl ID III. stupně přiznán. Pokud Vám byl přiznán před datem 1. 1. 2010 a od té doby jste nebyla na žádné kontrole Vašeho zdravotního stavu ve vztahu k ID, tak Vám náleží ještě dalších 12 splátek důchodu v plné výši. Pokud jste však byla zdravotně posouzena ve vztahu k ID již po 1. 1. 2010, tak Vám bude výplata důchodu snížena již od 14. 9. Pokud Váš výplatní termín důchodu je před datem 14. 9. tak Vám důchod bude vyplacen. Pokud je již po tomto datu, tak Vám důchod již nemusí být vyplacen, protože důchod je vyplácen dopředu. Snížení výše důchodu může činit o 1/3  nebo 2/3 podle přiznaného stupně ID.

S pozdravem Václav Krása