Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení invalidního důchodu

Autor Ivana
Předmět Snížení invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den teď jste odpovídal na dotaz kvůli rakovině prsu. Mám bolesti svalů a jsem stále unavená bojím se že v práci to nezvládnu. Jen mě zajímá jestli by mě mohli při námitce důchod odebrat úplně, když mě ho teď snížili v květnu na 1.stupeň.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

při námitce není možné změnit rozhodnutí pro osobu, která podala námitku v neprospěch občana. Top správní řád neumožňuje. Buď s námitkou uspějete a pak bude nové posouzení Vašeho zdravotního stavu a nebo s námitkou neuspějete a pak Vám zůstane ID I. stupně. Pokud s námitkou neuspějete, máte možnost podat ještě správní žalobu ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji