Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení invalidity ze III.stupně na I.stupeň po 17.letech zato,že požádala o průkaz ZTP.

Autor Pavel
Předmět snížení invalidity ze III.stupně na I.stupeň po 17.letech zato,že požádala o průkaz ZTP.
Dotaz

Dobrý den.

Moje známá si požádala po 17.letech o průkaz ZTP na hluchotu.Ta byla později zamítnuta,ale byla předvolána na kontrolu posudkovou lékařkou na kontrolu zdravotního stavu a byl jí odebrán III.stupeň a změněn na I.stupeň.Posudková lékařka vycházela pouze z výpisu zdravotní dokumentace bez celkové zdravotní dokumentace.Plicni doktorka jí do zprávy napsala,že jezdí na kole a nezadýcháva se,přesto,že jí řekla že jezdí na elekrokole.Posudková lékařka na podkladě zmatečné zprávy sdělila,že pobírala neoprávněně 17 let tento důchod a napsala I.supeň invalidity na hluchotu a pro souběh významných diagnóz je hodnocení zvýšeno o 10%.Plný invalidní důchod byl přiznán v roce 1998 pro zhoršení zdravotního stavu a má také napsáno,Eczema stopicum rec,Astma bronchiale alerg.typu IV. st., depresivní rec.syndrom u simplexní osobnost neuroticky a depresivně laděnou.

Je to už 180dní,kdy ji nebylo doručeno z ČSSZ Rozhodnutí.Je to 2x více než zákonná lhůta.

Tato žena vzhledem k tomu,že je simplexní nedokáže bránit,natož logicky uvažovat.

Dotaz zní: Proč trvá tak dlouho Rozhodnutí?Je to trest,že vzhedem k obezitě a špatné chůzi,kdy zakopává a upadne na zem, požádala o průkaz ztp bez příspěvku na mobilitu?(což jí bylo naznačeno,že kdyby o nic nežádala,zůstal důchod nezměněn)Mohu za ni jednat s ČSSZ?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

bohužel, za Vaši známou jednat nemůžete. Ona by měla okamžitě podat námitku proti snížení ID. Námitku je možné podat do dvou měsíců od doručení rozhodnutí o snížení ID. Pokud již tato doba proběhla, tak je nezbytné, aby Vaše známá podala žádost o zvýšení stupně ID. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

Pokud jde o průkaz ZTP, tak je nezbytné pravděpodobně podat novou žádost a pokud by paní neuspěla, tak je nezbytné se do 15 dnů odvolat proti zamítavému stanovisku. odvolání se podává prostřednictvím ÚP, který zamítl žádost a adresuje se na odbor odvolacích agend, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Vždy stačí napsat, že klient nesouhlasí s rozhodnutím.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji