Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení invalidity

Autor Pour
Předmět snížení invalidity
Dotaz

Prosím o radu a vysvětlení .

Vážený pane Krása , dnes jsem obdržela rozhodnutí o snížení invalidity z třetího stupně na první. Nerozumím _ zda bude můj invalid.důchod snížen, když v rozhodnutí je napsáno ,, výše tohoto inv.důchodu pro invaliditu prvního stupně zůstává beze změny,takže invalidní důchod pro invaliditu prvního stupně nadále náleží ve výši invalidního důchodu pro invaliditu třetího  stupňě "

Znamená to,že mě bude chodit stejný důchod jako doposud nebo nižší ( třetina důchodu ) ?

Dále :,,O snížení výše invalidního důchodu v důsledku uvedené změny stupně invalidity od třinácté splátky splatné po dni konání první kontrolní lékařské prohlídky konané po roce 2009 rozhodne ČSSZ dodatečně samostatným rozhodnutím"

Třetina důchodu bude chodit až když mi příjde dodatečné samostatné rozhodnutí a výměra.

V roce 2009 jsem žádnou prohlídku neměla. ( Inv důchod přiznán v r.2007,kontrola v r.2008 a nyní ).

Děkuji Vám moc za Vaši odpověď a Váš čas

S přáním krásného dne

Pour

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Poure,

protože jste pobíral ID III. stupně před 1. 1. 2010, máte nárok po snížení na I. stupeň ještě na výplatu 13 ID v plné výši. Teprve potom Vám bude důchod vyplácen v nižší výši, která bude teprve stanovena. Jakmile obdržíte rozhodnutí o snížení stupně invalidity, doporučuji Vám, abyste se zaregistroval na ÚP, aby se Vám počítala doba do odpracovaných let na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása