Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení ID ze 3 na 1

Autor Věra Kooutná
Předmět snížení ID ze 3 na 1
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

děkuji za pomoc kterou vynakádáte invalidům.Byla jse u posudkové,kde mi snížili stupeň invalidity ze 3 na 1,přii roztroušené skleroze,a spoustě dalších nemocích,zdá se mi to příliš tvrdé a po doručení z Prahy míním podat dovolání,kdybych ani poté nebyla úspěšná,nevíte prosím na kolik asi přijde soudní jednání,nebo dá se to řešit ještě jinak?Chtěla bych také založit protest proti hromadnému snižování,nebo odebírání IDAle nevím,kdo by dokázal takovou petici uměk dát do ihternetové podoby,. Odboráři pohrozí stávkou,ale jak se máme bránit mi, kteří si osud a postižení sami nevybíráme. Děkuji Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koutná,

pokud nesouhlasíte s rozhodnutím posudkové komise o snížení stupně invalidity, máte dvě možnosti. Podat námitku a nebo správní žalobu. Správní žaloba se podává na Krajský soud, příslušný vašemu bydlišti. Žaloba musí být směrována tak, že posuzující orgán porušil svým rozhodnutím zákonná ustanovení. To znamená, že nemůžete podávat žalobu ve věci snížení stupně invalidity, ale ve věci právních předpisů. V případě, že účastník soudního řízení je ve složité sociální situaci, může mu soud soudní poplatky odpustit.

S pozdravem Václav Krása