Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení ID III. na ID II. na základě anonimního udání

Autor Jindra
Předmět Snížení ID III. na ID II. na základě anonimního udání
Dotaz

Vážený pane Kráso,

 prosím, je možné, aby mi byl na základě anonymního telefonického udání snížen invalidní důchod z třetího na druhý stupeň? Byl jsem předvolán před mimořádnou LPK, a to 1 rok před plánovaným termínem. Z výsledku jsem byl totálně zdrcen. Anonyma znám (jsou mezi námi dlouholeté velké spory, nadává mi, uráží mne a vyhrožuje zabitím), dosud vůči mně v ničem neuspěl, tak že by se mu to tentokrát podařilo? Do telefonu může kdokoliv napovídat cokoli, nepravdy, pomluvy atd. Lživé, ničím nepodložené informace přece nemohou být impulzem pro takové správní rozhodnutí. I když se dá účelně zdůvodnit vše dle potřeby. Plný invalidní důchod mi byl přiznán na základě lékařských zpráv o mém zdravotním stavu před 11 lety a 3x od té doby posuzován různými lékaři. Nikdy jsem problémy před LPK neměl. Stále tomu nemohu uvěřit, že je to vůbec možné. Námitky na ČSSZ mám již podané.

    Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jindro,

pokud jste podal námitku, tak je to v pořádku. Možná jste tam měl uvést, že bylo rozhodnuto na základě anonymního udání. To znamená na základě laických poznatků posuzující orgán okamžitě vyvolal jednání. Dále by bylo dobré uvést, že se Váš zdravotní stav zhoršil, protože léty se každý zdravotní stav zhorší.

S pozdravem Václav Krása