Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snizeni ID

Autor Petr Staněk
Předmět Snizeni ID
Dotaz

Dobry den,

mam dotaz ohledne manzelcina ID - manzelka postoupila velmi narocnou 11hodinovou operaci, ktera ji velmi pomohla - v podstate se zbavi inkontinence, byla ji udelana vezikostomie + odebrana deloha. Takze jiz nebude mit ani gynekol. zanety. Takze se jeji zdr. stav velmi zlepsi. V lednu ma kontrolu ID a je temer jiste, zew ji ho snizi z soucasneho 3. na 2. ci 1. stupen. Jenze bych potreboval vedet, kolik dostane, kdyz se důchod snizuje z 3. stupne? Je na to nejaky vzorec, jak to zjistit? Manzelka bere 3. st od svych 18 let, tzn. 20 let. Pracje na cst. uvazek - v rozhodnuti ma, ze muze pracovat za zcela mim. podminek.

Dekuji za odpoved a krasny den.

Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Staňku,

 vzhledem k tomu, že Vaše paní pobírá důchod od svých 18 let, to znamená, že to mohla mít důchod pro invaliditu z mládí. Je možné, že ji může být ID odebrán. Pokud by došlo ke snížení, tak u II. stupně by to byla asi polovina částky současného ID. U I. stupně by došlo ke snížení o 2/3 současné výše ID.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji