Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení ID

Autor Hana
Předmět Snížení ID
Dotaz Dobrý den Nedávno jsem byla na posudkové komisi,kde mi snížili ID z 3.stupně na první.A to ještě s "odřenýma ušima".Do loňska jsem měla 1.stupeň (mám RS a k tomu jaksi přidružené psychické problémy).Loni mi lékaři zjistili rakovinu prsu.Jsem tedy po celkové ablaci,chemoterapiích,ozařování.ID mi byl navýšen na 3. stupeň.Ovšem tento týden mi ID snížili,jak jsem psala.Jak je možné,že jsem před zvýšením na 3. stupeň měla nárok na 1.stupeň(byl tam pokles asi o 39%).A teď najednou po opětném snížení bych neměla nárok ani na ten první stupeň(zjištěn pouze 25%).RS se mi nevyléčila,naopak po chemoterapiích mi zůstalo brnění v nohách,má daleko častější závratě,po odebrání prsu mi chybí v podpaží cca 3 cm kůže,takže nemohu zvednout ruku.Protože to šponuje.Rameno mám tím pádem nepohyblivé.Jen do určité míry. Ale jak mi posudkový lékař sdělil-cituji-"Rakovinu jste měla loni,letos už ne.Až se vám to nějak vrátí,zažádejte si znovu.Jste obézní,tak zhubněte a zdr.stav se vám jistě ještě zlepší.Pracovat můžete normálně,nějděte si něco na zkrácený úvazek.Po té psychické stránce-s tím,co beru za léky,mám od posudkového doporučeno,abych se nechala hospitalizovat v psychiatrické léčebně."

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

doporučuji, abyste podala námitku. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ a musíte ji poslat do 30 dnů od přijetí  rozhodnutí o odebrání důchodu. S námitkou Vám může pomoci poradna NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji