Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení ID - posouzení lékařem z Kutné Hory, bydlím trvale v Praze

Autor Lenka
Předmět Snížení ID - posouzení lékařem z Kutné Hory, bydlím trvale v Praze
Dotaz Dobrý den, pane magistře, jsem od r. 2009 v ID, kontroly vždy po roce až 3 letech. Stupně se mi neustále mění- 3.,3.,2.;2.;3.;2. atd. Zpočátku bylo hlavní příčinou selhání ledvin, dialýza, transplantace. K tomu vždy 10% na psychiatrickou dg., Léčím se 20 let, máme to v rodině. Vždy jsem byla posuzována v Olšanské, trv. bydl. v Praze. Mou psychiatrickou dg. je schizoafektivní porucha, beru 3x denně silná antipsychotika, antidepresiva a další psychofarmaka. nemoc významně ovlivňuje každodennost, byl shledán kognitivní deficit, patanoidně perzekuční bludná produkce, nestabilní stav, při zátěži propad do psychózy. Pracuji na zkrácený úvazek, jsem permanentně zcela vyčerpaná, v práci dělám chyby. Jsem ale samoživitelka be příbuzných, tak se to snažím nějak vydržet i přes výtky šéfové. Cca před 1,5 r. jsem byla akutně hospitalizována v PN Bohnice s psychózou, zpočátku uzavřené odd., byla jsem tam 1/2 roku. Sebrali mi řidičák i na nátlak mého tehdejšího posudkáře dr. Luži. Po roce znovu kontrola ID. K mému úžasu mne posuzoval Dr Vaňous z Kutné Hory!!!!!! Zcela zbagatelizoval mou hlavní psychiatrickou dg, z doložených lék. zpráv vybral a popsal cosi nepodstatného a nedal mi na ni ani 10% !!!!! doložila jsem psychiatrii, psychologii, neurologii, posudek z Fokusu, kde spolupracuji s case- managerkou, atd. Jako hlavní příčinu zvolil stp. transplantaci, kt. proběhla 2011 a na ni dal 50%. Naprosto bez zohlednění psychiatrické dg., která byla posledních 5 let mou hlavní, a která naprosto změnila moje možnosti v životě! Je to naprostá zvůle posudkového lékaře, který se, dle mých nformací, takto chová i k jiným pacientům ( viz titulky “zamítnutí ID- máte smúlu, jste z Kutné Hory!”) a další. Prosím o radu- samozřejmě podám námitku- ale jak je možné že mne- bydlící 45 let v Praze- najednou posuzovala Kutná Hora? Mohu požádat o změnu posudkáře? Bude mou námitku posuzovat znovu Kutná Hora nebo Praha? Je mi 56 let a ještě doplňuji, že odbornost pana doktora Vaňouse je dětský a dorostový lékař !!!!!!!!!! Moc děkuji za Vaše stanovisko, s pozdravem, Lenka

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Lenko,

obracím se na Vás ještě jednou s tím, že bych velmi rád, kdybyste byla ochotna Váš příběh říci do televize. O posuzování posudkovými lékaři se zajímá TV Prima a shání příklady nevyrovnanosti posudků. Váš případ je úplně ukázkový. Prosím Vás, abyste mi na adresu v.krasa@nrzp.cz napsala, zda souhlasíte s tím, že byste svůj příběh velmi krátce popsala v TV. Televize souhlasí s tím, že by Vás snímala pouze ze zadu a neuvedli by celé Vaše jméno ani bydliště. Pokud by Vám to nedělalo potíže a souhlasila byste s tím, tak by se určitě Váš případ podstatně změnil, protože většinou, když se TV nějakému případu věnuje, tak posudkoví lékaři si dávají pozor. K Vašemu souhlasu potřebuji telefonní číslo na Vás a adresu k tomu, abych ji mohl předat TV Prima. Předem Vám moc děkuji a všřím, že nám v této věci pomůžete. NRZP ČR se snaží zlepšit situaci osob se zdravotním postižením a takovéto příklady, pokud jsou medializovány, nám pomáhají.

S pozdravem Václav Krása 

 

 

Vážená paní Lenko,

samozřejmě, že musíte podat námitku, a to do 30 dní od doručení rozhodnutí. Současně uveďte, že nesouhlasíte, aby Vás posuzoval lékař, který rozhodl o snížení stupně ID. To co jste mi napsala byste měla napsat také do námitky. 


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása