Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení duchodu

Autor Anna
Předmět snížení duchodu
Dotaz

Dobrý den pane doktore.Mám k Vám dotaz ohledně mého plného invalidního duchodu.Byla jsem u OSSZ.i když plný my byl přiznám před 3 lety až do 31.8.a byl my změněn na ČID.tak kdy nabívá platnosti  a ještě jedena otázka?jsem slyšela že ponechávají na určitý čas 1 roku peněžní příjem k plnému PID. tak co je na tom pravdy?Děkuji za odpovezení.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

především nejsem žádný doktor. Pokud Vám byl ID přiznán před 1.1. 2010, tak budete mít opravdu nárok na výplatu plného ID i po změně na ČID ještě v průběhu dalších 13 měsíců. Pokud Vám byl však důchod přiznán až po 1. 1. 2010 tak tuto možnost nebudete mít.

S pozdravem Václav Krása