Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení důchodu

Autor Amy
Předmět snížení důchodu
Dotaz

Dobrý den,sestře po onkol.operaci rozsáhlé,vznikly včetně nejisté prognózy,různé další potíže spojené se sestupem orgánů v těle.Má bolesti zad apod.Dále musí užívat  hormonální léčbu,která jí navíc činí potíže,i když léky různě obměněny.nemluvě o psychickém stavu z  prodělané nemoci.Dále má vedlejší,ale vážný problém z psychického hlediska,trpí stavy na omdlení,má potíže sama cestovat mhd zvláště metrem,a s tím chodí do psych.ambulancedlouhodobě,bereléky,ale bez žádaného efektu.Po 7 letech od operace jí byl
na konci minulého roku snížen důchod z 3.stupně na 2.st..Podala námitky,ovšem dozvěděla se ještě,že zde by dali i 1.stupeň,ať je ráda.Je to vůbec možné snížit ???po takové nemoci,která zanechá stálé potíže?mám za to,že psychické potíže se neberou v úvahu.Jak může jet metrem např.do práce když v metru omdlévá a další což cítí jako nepřekonatelné tam pomalu vstoupit.Kde by sehnala práci,když má bolesti po delším stání a sezení.
Už se bojí podat třeba žalobu proti rozhodnutí,aby jí důchod opět nesnížili,už takhle ho měla nízký a těžko vyjít.Zdravý člověk má potíže sehnat místo,natož s těmito problémy.Ráda by i někam pracovat šla,ale kam za těch podmínek.Poradil by jste cokoliv? amohou důchod po onkol.léčbě skutečně ještě snížit či odejmout?děkuji za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Amy,

nemohu Vám poradit nic jiného, než abyste se bránila proti rozhodnutí, které považujete za nespravedlivé. Sama správně píšete, že jediným řešením je podat správní žalobu. Záleží na Vás, zda ji podáte či ne. Pokud jde o zaměstnání, tak NRZP ČR nemá přímo možnost nabízet zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása