Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížená pracovní schopnost s kardiostimulátorem

Autor Jan Mašek
Předmět Snížená pracovní schopnost s kardiostimulátorem
Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně kardiostimulátoru a pracovního zařazení. Osoba, co jej má se považuje za osobu se sníženou pracovní schopností a zaměstnavatel, který zmíněnou osobu zaměstná má nárok na určitá zvýhodnění? Existuje na to nějaký dokument nebo potvrzení od lékaře či úřadu? Kdo by ho případně vydával - můj obvodní lékař nebo kardiolog? Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Jan Mašek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mašku,

Vy byste si měl požádat o invalidní důchod a buď by Vám byl ID přiznán a nebo institut osoby zdravotně znevýhodněné. Ale to musíte řešit přes Okresní správu sociálního zabezpečení, případně Úřad práce. Potvrzení od lékaře nemá v rámci zaměstnanosti žádný význam. Naopak bude potřeba při správním řízení o případném Vašem invalidním důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji