Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížená pracovní schopnost

Autor Jiřina Foltýnová
Předmět snížená pracovní schopnost
Dotaz

Dobrý den.Stal se mi úraz mám vyměněný kyčelní kloub.Jsem už rok apůl na nemocenské pro bolesti v zádech.Bolesti zad mám 30 let až magnetická rezonance ohalila starou zlomeninu obratle.Obratel se zlomil v roce1978 při porodu kdy mi ruplo hlasitě v zádech,když jsem si naříkala bolestí tak mi dali jen obstřik ale žádný rengen,žádala jsem o invalidní důchod a ten mi zamítli.Byla jsem na vyšetření u neurochirurga a ten mi doporučil sníženou pracovní schopnost.Mám nárok na nějaký důchod?děkuji J.Foltýnová

Odpověd na dotaz:


Vážená paní Foltýnová,

nejsem posudkovým lékařem, takže Vám nemohu přesně odpovědět. Samozřejmě, že si můžete podat žádost o ID a uvidíte, jak to dopadne. Nic tím neriskujete. Pokud byste byla uznána osobou zdravotně znevýhodněnou, tak byste mohla například pracovat v chráněné dílně a Váš zaměstnavatel by mohl na Vás čerpat určité prostředky. 


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.