Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

skolióza páteře

Autor Štěpánka Porubová
Předmět skolióza páteře
Dotaz

Dobrý den,

 

mám skoliózu hrudní a bederní páteře a blokády krční páteře. Každé ráno bolesti, které vystřelují do levé nohy a jdou od hrudní páteře přes krční do hlavy. Již 10 let navštěvuji neurologa, který zkouší léky jako Naramig, Rosemig, Relpax. Stav se naopak zhoršuje. Je mi 54 let a trpím jako zvíře.

Mohu požádat o invalidní nebo alespoň částečný invalidní důchod?

Denně cvičím jógu, ovšem cviky pouze někdy mírní bolest.

 

Děkuji. Štěpánka Porubová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Porubová,

návrh na přiznání ID by Vám měl doporučit lékařskou zprávou Váš odborný ošetřující lékař. Sama si také můžete požádat, ale doporučení Vašeho lékaře je nutné.

S pozdravem Václav Krása