Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

šest posudků za čtyři roky

Autor Pavla Čeřovská
Předmět šest posudků za čtyři roky
Dotaz

Dobrý den,již jsem si od vás nechala poradit s námitkou a žalobou(zamítnuta).V dubnu 2011 jsem prodělala ischemii míchy(syndrom a spinalis anterior)klinicky se manifestující spastickou paraparézou(chůze se 2fh)poruchou čití pro teplo a bolest od Th6 a poruchou sfinkterovou.V březnu 2012 mi byl přiznán ID 3.st podle pol.1c 70%. Po roce pro údajné zlepšení (nepodloženo lék.zprávami)mi byl přiznán ID 2.st podle pol.8h 50%.Po námitce přiznán ID 1.st. podle pol.8h 40%..proti tomu jsem podala žalobu. Soud si vyžádal posudek PK MPSV v Ostravě a v Hradci Králové.Oba  mi přiznali ID 1st. podle pol.8h,hodnoceno jako funkčně lehká paraparéza.Ač jsem předložila posudek soud. znalce z oboru neurologie,žaloba byla zamítnuta.Žádná má lékařská zpr.neuvádí funkčně lehkou paraparézu. Letos jsem požádala o nové posouzení,lékařka si vyžádala svalový test.Ten potvrdil středně těžkou paraparézu. Jsem hodnocena podle pol.1c 40%,tedy 1.st. ID. Mám vyjádření člena Čs.neurol.spol.,že již proběhlou ischemii nelze zvrátit ani vyléčit.Dále posudek znalce-neurologa,kde uvádí,že ke stabilizaci zdr.stavu došlo již před přiznáním 3st. ID.Odborné lékařské zprávy jsou neměnné,ke zlepšení zdr.stavu podle nich nedošlo. Prosím,co mám dělat? Mám znovu podat námitku a poté žalobu.Psychicky to pomalu přestávám zvládat. Děkuji za radu!       Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Čeřovská,

to je velmi složitá situace. Doporučuji Vám, abyste podala dovolání paní ministryni M. Marksové, bude proveden tzv. rozklad, kdy se odborníci vyjádří k vašemu podání k rozkladové komisi a paní ministryně zaujme nějaké stanovisko. teoreticky byste mohla podat kasační stížnost, protože jste neuspěla se správní žalobou, ale tam už se platí poplatky a musí Vás zastupovat advokát. Takže nevím, jestli je to dobrá cesta.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji