Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RS

Autor Hedvika
Předmět RS
Dotaz Dobrý den pane Krása. Již jsem se Vás ptala zda-li bych měla nárok na ID 3 , když jsem se 14 let léčila lékem Tysabri,ale ten bohužel po těch dlouhých letech začal zvyšovat JCV virus. Týden beru nové léky Gilenya a po těch se cítím hrozně. Buší mi srdce jezdím na kontroly EKG a tlaku,ale stále jsem moc unavená. Moje paní doktorka miřekla,abych si o důchod zkusila zažádat než se s tím novém lékem zžiju. Sice jsem stále v PN ,ale nechtěla bych vyčerpat celou dobu nemocenské. Myslíte si,že to mám zkusit? Kdyby třeba přiznali jen na rok? Moc děkuji za vaši odpověd. Hedvika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hedviko,

pokud jste dlouhodobě v pracovní neschopnosti, tak byste mohla požádat o ID. je otázkou, zda Vám bude přiznán III. stupeň ID. Praxe je taková, že je přiznáván tento důchod i na kratší období, například u onkologicky nemocných lidí. Myslím, že za podání žádosti nic nedáte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji